Webinár > Ako spraviť matematiku príťažlivejšou (marketing matematiky)

Matematika má pomerne špatný imidž. Dá sa s tým niečo robiť?

Na zlepšenie imidžu produktu odporúča teória marketingu dve cesty:

·        Interný prístup sa zameriava na skvalitnenie a zefektívnenie procesov, ktoré k nemu vedú: znížením nákladov na vstupy, zefektívnením prevádzkových procesov a dôrazom na jeho výnimočnosť. Prvé dve sa zameriavajú na zníženie „ceny“ (v našom prípade námahy žiaka na dosiahnutie rovnakého výsledku), tretia naopak na jej zvýšenie tým, že výsledok bude vnímaný ako exkluzívny a dostupný iba pre vyvolených. Je jasné, že Didaktika matematiky sa zameriava na „znižovanie ceny“. Vzhľadom na potrebu všeobecnej matematickej gramotnosti považujeme jej „exkluzivitu“ za neprijateľnú.

·        Externý prístup sa zameriava na zdôraznenie potrebnosti produktu pre klienta. („Bez X to nepôjde“ resp. „S X to ide oveľa lepšie“.) Klient, ktorý sa dozvie, že z X bude mať úžitok, bude mať oň väčší záujem.

Pri vyučovaní matematiky môžeme využívať obidva prístupy. Využívanie kalkulačiek znižuje námahu žiaka, takže pri správnom uplatnení môže zjednodušiť a zrýchliť vnútorné procesy.

Náš webinár bude zdôrazňovať druhý prístup – ukážeme, že „so znalosťou matematiky sa žije ľahšie“. Ak sa túto pravdu podarí sprostredkovať žiakom a ich rodičom, učiteľom sa bude ľahšie žiť.

Lektor:

prof. RNDr. Jozef Hvorecký, PhD.

Dátum:

16. 5. 2022
19:00 - 20:10

Cena záznamu:

6 EUR

Pre registráciu na tento webinár musíte byť prihlásení!
PRIHLÁSIŤ SA

Viac informácií

Vzdelávací webinár pre každého záujemcu pre rozšírenie svojej pedagogickej kvalifikácia.

  • 70 minútová prednáška na vybranú tému
  • Erudovaný lektor 
  • Zdieľanie skúseností, online chat s lektorom kurzu 
  • Materiály z webinára – prezentácia, video k opakovanému prehrávaniu 
  • Osvedčenie o absolvovaní webinára, ktoré si môžete stiahnuť už na  druhý deň po absolvovaní webinára
  • Kvalitné vzdelávanie z pohodlia Vášho domova 

Online webinár môžete sledovať z pohodlia Vášho domova. Budete potrebovať  len pripojenie na internet.

Po objednaní a zaplatení webinára si môžete spustiť webinár v deň a čas konania vo svojom účte – môj účet/sledovať webinár.

Webinár je možné objednať na účastníka alebo na zamestnávateľa, v obidvoch prípadoch Vám vystavíme faktúru.

 V prípade otázok sa môžete obrátiť na e-mail: vlavici.slovensko@vlavici.cz

Všeobecné informácie:

·       Webináre sa vysielajú na našej vlastnej platforme, neje potreba inštalovať žiadny program, vysielanie online webinára môžete sledovať vo svojom účte.

·       K sledovaniu webinára nepotrebujete kameru ani mikrofón, dotazy uvádzate prostredníctvom online chatu s lektorom webinára.

·       V prípade neúhrady objednaného webinára budeme postupovať podľa zákonných noriem podľa obchodných a storno podmienok.

Informácie k platbe:

     Po objednaní webinára príde automatické potvrdenie na e-mail.  

Pokiaľ účastník objednáva webinár na zamestnávateľa /školu, škôlku či inú inštitúciu/, príde mu faktúra, ktorú musí predať inštitúcii na úhradu, faktúra má splatnosť 7 dní od vystavenia.

Pokiaľ účastník objedná webinár na seba, je nutné vykonať úhradu a odoslať potvrdenie na e-mail vlavici.slovensko@vlavici.cz